masło kakaowe nierafinowane

Pielęgnacja suchej i podrażnionej skóry ciała

Sucha i podrażniona skóra to zmora wielu kobiet. Szczególnie po kilku zimnych miesiącach, kiedy to była ona skryta pod grubymi swetrami i spodniami, potrzebuje radykalnego odżywienia i zadbania, tak by wkrótce móc pokazać ciało w zwiewnych, wiosennych kreacjach.

Pielęgnacja suchej i podrażnionej skóry ciała

Od czego zacząć pielęgnację zaniedbanej skóry ciała? Po pierwsze, warto wykonać konkretny peeling całego ciała, na przykład taki na bazie soli morskiej lub cukru. W ten sposób najszybciej i najskuteczniej usuniemy zrogowaciały naskórek, a wszystkie substancje odżywcze z kolejno stosowanych specyfików będą dużo lepiej się wchłaniać. Taki peeling z powodzeniem można przygotować w domu, z dostępnych tam składników.

Mus lub masło do ciała

Tak przygotowana skóra potrzebuje teraz dobrych kosmetyków odżywczych i natłuszczających. Im będą bardziej naturalne, tym lepiej. Podrażniona i osłabiona skóry może bowiem zareagować alergicznie na konserwanty. Warto kupić masło kakaowe nierafinowane, które stanowi doskonały element wieczornej pielęgnacji. Ma bogaty skład i konsystencję, miło się aplikuje, dobrze natłuszcza i odżywia. W porannej pielęgnacji stosujmy natomiast lżejsze kosmetyki, takie jak mus do ciała, który ekspresowo się wchłania, można nim zatem posmarować ciało tuż przed założeniem ubrania. Takie kompleksowe podejście do dbania o siebie przyniesie szybko efekty, stan skóry poprawi się z dnia na dzień.