Rzemyk na szyję rodzajem naszyjnika

Jest wiele dodatków, którymi kobiety potrafią przyozdobić swój ubiór, czy ciało aby prezentować się od jak najlepszej strony. Dobrze dobrane szpilki, czy torebka to już jedna część sukcesu, ale dużą rolę odgrywa również biżuteria. Podobno właśnie ta biżuteria zdobni najlepiej kobietę, a jej dobór to ważna sprawa. Do sukienek na imprezy wieczorowe lepiej dobrać coś błyszczącego i przykuwającego tym swoją uwagę, ale kiedy poszukujemy dodatków na zwykły dzień, to warto wybrać coś stonowanego, jak biżuteria wykonana z drewna lub innych naturalnych tworzyw.

Ostatnim hitem na rynku biżuterii stały się dodatki wykonane z rzemyku. Chociaż już dawno wykonywano bransoletki z tego materiału, to popularnością zaczęły się cieszyć rzemyki w formie naszyjnika. Taki prosty pomysł, a przyjął się bardzo dobrze. Rzemyk na szyję okazał się trafiać w punkty dzisiejszej mody.

Rzemyk ten jest obwijany wokół szyi raz lub kilka razy, a następnie wiązany kokardką tak, aby opadała ona na dekolt. Przykuwa to wzrok i wygląda naprawdę dobrze z codziennymi ubraniami, nadając odrobinę pikanterii. Do rzemyków oczywiście popularne jest doczepianie różnego rodzaju zawieszek, które sprzedawane są łącznie z rzemykami lub oddzielnie, aby można było je wymieniać, odświeżając wygląd. Rzemyki są przeważnie czarne lub brązowe, aby dobrze kontrastowały ze skórą, a co za tym idzie podkreślając szyję. Rzemyki często zakończone są metalowym końcem, wykonanym ze sztucznego złota, dzięki czemu cały ubiór nabiera ekskluzywnego wydźwięku.