Kiedy nosić spinki do mankietów?

Gdy szykujemy się na jakieś wyjątkowe przyjęcie bądź inne ważne wydarzenie, pragniemy wyglądać schludnie i elegancko. Niby nic trudnego, ale bywa, że stając przed lustrem po prostu coś nie pasuje. Czasem jeden element może odmienić wygląd całego stroju. Takim drobiazgiem, który odgrywa dużą rolę są spinki do mankietów.

Rodzaje mankietów i spinek

Możemy wyróżnić dwa typy mankietów: pojedyncze i podwójne. Koszule z podwójnym mankietem są wybierane raczej z okazji bardzo formalnych. Spinki do koszuli możemy natomiast podzielić na trzy rodzaje: z zapięciem w kształcie litery T, z łańcuszkiem oraz z nakrętką.

Czy spinki do mankietów można zakładać tylko z okazji formalnych wydarzeń?

Spinki do mankietów są kojarzone z podniosłymi wydarzeniami. Okazuje się, że wielu mężczyzn lubi je zakładać o wiele częściej, nawet do zwykłych, casualowych koszul. Wybór spinek jest tak szeroki, że bez problemu dobierzemy je zarówno do klasycznej, białej koszuli, jak i tej wzorzystej. Podczas uroczystości takich jak ślub, spinki podkreślą powagę wydarzenia, a podczas zwykłego wyjścia na miasto podkreślą charakter osoby je noszącej.