Księga gości jako nieodłączny element wesela

Planowanie wesela to nie lada przedsięwzięcie. Trzeba zaplanować nawet każdy najmniejszy szczegół. Podczas gorączkowych przygotować łatwo jest zapomnieć o drobiazgach, takich jak na przykład pamiątkowe księgi gości ślubnych (przykładowe egzemplarze). Dlaczego jest to aż taka ważna rzecz?

specjalna księga na podpisy gości ślubnych

Księga gości jako wyjątkowa pamiątka z wesela

Świetną rzeczą jest zostawianie unikalnych, jedynych w swoim rodzaju pamiątek z zabawy weselnej. Dlatego tak wspaniałym gadżetem są księgi gości ślubnych. Pozwalają one wszystkim uczestnikom przyjęcia zostawić po sobie trwały ślad. Można w nich zostawić po prostu podpis. Niektórzy decydują się zostawić dedykację, wierszyk, specjalne życzenia lub rysunek. Do takiej pamiątki z radością wraca się po kilku latach od ślubu.

Różne rodzaje księgi gości

Ksiąg gości ślubnych jest wiele odmian. Limitem jest tak naprawdę wyobraźnia pary młodej. Można skorzystać z gotowych rozwiązań i kupić gotowe wzory lub skorzystać z usług firmy poligraficznej i zaprojektować książkę według własnego projektu. Jeśli nie chcemy standardowej książki, można pokusić się o jej wariacje – moden są obecnie podpisy na płóciennym obrazie czy na wielkoformatowym zdjęciu. Jedno jest pewne – księgi gości muszą znaleźć się na każdym weselu!