Zegarki damskie – jak wybrać?

 

Kiedyś zegarki kojarzone były przede wszystkim z modą męską. Noszone przez mężczyzn w różnym wieku, łączone z eleganckimi stylizacjami. Nie bez powodu utarło się przekonanie, iż każdy mężczyzna z klasą, powinien mieć zegarek na skórzanym pasku.
Ostatnio jednak po zegarki coraz częściej sięgają także kobiety. Są to modele delikatniejsze, ale niektóre panie świadomie decydują się na założenie męskiego zegarka o większej tarczy i szerszym pasku, aby dodać stylizacji nieco nonszalancji.

Jak wybrać modne zegarki damskie?

Coraz częściej na wybiegach projektantów, jak i w sklepach stacjonarnych, pojawiać zaczęły się zegarki na kolorowych paskach. Przestały być one kojarzone jedynie z akcesoriami dla dzieci i teraz jasnoróżowe lub błękitne paski, podbijają serca znawczyń mody na całym świecie. Takiego typu zegarki nadadzą się idealnie do wszystkich zwiewnych oraz letnich stylizacji.

Czy warto łączyć zegarki damskie z dodatkową biżuterią?

Zegarki damskie uwielbiają towarzystwo eleganckiej biżuterii. Klasyczne zegarki świetnie wyglądają w połączeniu z szerokimi, złotymi lub srebrnymi bransoletami. Jeśli zdecydujemy się na zegarek o małej tarczy, warto pamiętać, iż należy dobrać do niego akcesoria, które nie sprawią, iż stanie się on praktycznie niezauważalny. Trzeba pamiętać, że to wciąż właśnie zegarek powinien odgrywać główną rolę. Do zegarków o małej tarczy, nadadzą się drobne bransoletki.