Kolczyki dopasowane do kształtu twarzy i dekoltu

Kolczyki powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim pasować do naszego kształtu twarzy i stylizacji. Zadaniem biżuterii jest zdobienie jej właścicielki, dlatego też należy postarać się o uzyskanie jak najbardziej pożądanych rezultatów. Jak więc właściwie dobrać kolczyki?

Rodzaj kolczyków a kształt twarzy
Wybór odpowiednich kolczyków wcale nie jest łatwym zadaniem. Nie każdej pani będą pasować kolczyki cygańskie, filcowe, długie, perełki czy też miedziane. Warto zatem najpierw sprawdzić, czy dana para została odpowiednio dobrana do kształtu twarzy. W przypadku twarzy owalnej, polecane są kolczyki w kształcie trójkątów czy kwadratów. Chodzi tutaj więc o modele kanciaste. Z kolei przy twarzy trójkątnej sprawdzą się kolczyki krótkie. Twarz kwadratowa ładnie będzie się prezentować w połączeniu z kolczykami kulistymi czy w kształcie okręgów. Śmiało można sięgnąć także po te w kształcie łezki. Natomiast panie o okrągłej twarzy mogą pozwolić sobie na założenie długich kolczyków, dzięki którym rysy twarzy staną się bardziej ostre. Inną opcją są kolczyki z pionowymi elementami.

Nie bez znaczenia podczas wybierania kolczyków, jest także kształt dekoltu. Długie kolczyki sprawdzą się przy gorsecie, topie bez ramiączek i sukience typu buster. Kolczyki kandelabry pasują do sukienek zdobionych u góry. Przy dekolcie w kształcie łodzi warto postawić na okrągłe klipsy. Zakładając golf, można wybrać małe kolczyki z diamencikami.