Henna do włosów – sposób na zmiany i regenerację

Farbowanie włosów to świetny sposób na poprawienie lub całkowitą zmianę swojego wyglądu. Dużo osób jednak boi się tego zabiegu, gdyż chemiczne farby niszczą włosy. Istnieje jednak sposób na zmianę koloru włosów i dodatkowo zadbanie o nie – stosowanie henny do włosów. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego zabiegu.

Czym jest henna do włosów i jaki skład zawierają farby ziołowe?

Potocznie henną nazywa się ziołowe farby do włosów. Powszechnie wiadomo, że w sklepach można znaleźć różne rodzaje henny – niektóre są naturalne w 100%, a w ich składzie znajdują się wyłącznie zioła. Inne natomiast są mieszankami ziół z chemicznymi dodatkami. Henna ma też drugie znaczenie – jest to barwnik wytwarzany z zioła Lawsonia Inermis. Po wysuszeniu tej rośliny, sproszkowaniu i wymieszaniu z odpowiednią kwaśną substancją wytwarza się barwnik, który farbuje skórę i włosy na pomarańczowo-czerwony odcień. Jest on składnikiem większości farb hennowych.

Czy używanie henny do włosów niszczy je?

Nie. Henna ma dobroczynny wpływ na włosy – wypełnia uszkodzenia, delikatnie pogrubia włosy,  nadaje piękny blask. Jeśli wybrana henna jest w 100% naturalna (ziołowa) to nie wyrządzi im żadnej krzywdy.

Jak długo powinno się trzymać hennę na włosach?

Czas trzymania tego rodzaju farby na włosach jest zależny od rodzaju włosów. Przy włosach niskoporowatych najlepiej będzie trzymać ją około 4 godzin. Odcień będzie wtedy mocno nasycony i utrzyma się aż do 1,5-2 miesięcy. Dla wyższej porowatości włosa czas trzymania można skrócić do 2-3 godzin.

Dla osób, które chcą zadbać o strukturę swojego włosa i poprawić wygląd stosowanie farb ziołowych to doskonały pomysł. W sklepach dostępne są różne rodzaje i kolory henny.