hydrolaty

Jak stosować wody kwiatowe, czyli hydrolaty?

Hydrolaty doskonale nawilżają, odżywiają oraz łagodzą skórę. Wody kwiatowe są nieocenione, gdy skóra jest zmęczona i sucha. Mogą doskonale zastąpić tonik.

Czym są hydrolaty i jak je stosować?

Hydrolaty są wodami kwiatowymi powstałymi na skutek procesu destylacji. Można je wykorzystywać zamiast wody czy toniku do mycia twarzy. Nazwa hydrolat bywa jednak myląca. Tak naprawdę hydrolat ma bowiem niewiele wspólnego z popularną wodą toaletową. To woda pozostająca po procesie produkcji olejków zapachowych. W naturalnych warunkach hdyrolaty nie zawierają sztucznych konserwantów. Dlatego też okres ich trwałości jest bardzo krótki i trzeba przechowywać je w lodówce.

Hydrolaty i ich zastosowanie

Jeszcze jakiś czas temu hydrolaty uważano za produkty bezużyteczne. Obecnie coraz częściej się je docenia. Są one delikatniejsze od olejków zapachowych i posiadają pH zbliżone do naturalnego. Niektóre z nich nadają się tylko do produkcji w domowych warunkach kosmetyków, w których zastępują fazę wodną. Inne z kolei można stosować jako toniku do mycia twarzy. Dzięki zawartości substancji roślinnych doskonale pielęgnują i nawilżają skórę.

Jak stosuje się hydrolaty?

Najlepiej na początek zakupić małe opakowanie i sprawdzić czy dany zapach nam pasuje. W momencie gdy hydrolat używany jest zamiast toniku, spryskuje się nim rano i wieczorem twarz oraz szyję i dekolt. Po odczekaniu chwili ściera się resztkę, która nie wniknęła wgłąb skóry.