Kartacze do brody – jaki wybrać?

Każdy posiadacz pięknej i zadbanej brody wie, jak ważny jest każdy z kroków jej pielęgnacji. Nie rozstaje się też z kilkoma niezbędnymi gadżetami.

Wśród nich musi znaleźć się specjalna szczotka, która idealnie rozczesze włosy, nie naruszy ich struktury, a dodatkowo pobudzi krążenie w dolnej części twarzy. Wybór odpowiedniego narzędzia może być trudniejszy niż się wydaje. Dla niezdecydowanych dobrym wyborem może okazać się kartacz.

Kartacz do brody jest niczym innym jak szczotką bez rączki. Wyglądem przypomina szczotkę do butów. Zazwyczaj kartacze do brody okazują się wygodniejsze w chwycie i dzięki temu pozwalają na dokładniejsze, bardziej precyzyjne ruchy. Jaki kartacz wybrać?

Na pewno warto zwrócić uwagę na to, by włosie było wykonane z naturalnego tworzywa – zazwyczaj włosia dzika i to ono jest najbardziej polecane. Twardość i długość włosia kartacza do brody stanowi kwestię indywidualną i zależy od tego, czy mężczyzna dopiero zapuszcza zarost, czy może się już pochwalić długą, bujną brodą. Dla początkujących, polecane są kartacze z miękkim włosiem, ale one z kolei nie dadzą rady, gdy broda już urośnie – wtedy brodacz będzie musiał zainwestować w kartacz z twardszym, dłuższym włosiem. Warto więc zdecydować się na bardziej uniwersalny model (na przykład taki, który ma włosie różnej długości)