mydło na trądzik

Walka z trądzikiem

Trądzik jest prawdziwym utrapieniem. Wiele kobiet marzy o gładkiej skórze i wydaje im się, że jest to marzenie dla nich nieosiągalne. Tymczasem trzeba wiedzieć, jakie kroki podjąć i jakie działania przedsięwziąć w walce o zdrową cerę.

Pierwszym krokiem powinno być odwiedzenie dermatologa. Przyczyny trądziku bywają różne i tylko specjalista może pomóc je rozpoznać. W aptekach i drogeriach jest także wiele środków, które mogą pomóc w walce z niedoskonałościami skóry.

Specjalistyczne mydła

Naturalne mydło świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem. Oto jego kilka najpopularniejszych rodzajów:

  • – mydło siarkowe – świetnie oczyszcza cerę. Nie jest jednak polecane dla osób z wrażliwą i naczynkową cerą, bowiem może powodować podrażnienia.
  • – mydło oczyszczające – można je kupić w aptece, w jego składzie znajduje się nanosrebro, które ma właściwości oczyszczające, odkażające i antybakteryjne.
  • – szare mydło – najłatwiej dostępne i najbardziej popularne. Nie zawiera żadnych ulepszaczy, świetnie oczyszcza.

Podsumowując, mydło na trądzik musi mieć jak najprostszy skład. Tłuste kosmetyki z silikonami zatykają pory, pogłębiając problemy skórne.

W gabinecie kosmetycznym

Jest wiele rodzajów zabiegów przydatnych w walce z trądzikiem, oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Jednym z nich jest peeling węglowy. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry uprzednio pokrytej koloidalnym roztworem węgla. Dobra kosmetyczka z pewnością jest w stanie doradzić odpowiedni zabieg i dobrać go do potrzeb skóry klientki. Efekty są zazwyczaj widoczne od razu, skóra jest widocznie oczyszczona i gładka.