Różne odmiany kostek Rubika

Wydaje się, że trudno o coś, co lepiej rozwija dziecięcy umysł niż kostka Rubika. Wiele dzieci spędza całe dnie głowiąc się nad tym, jak ułożyć kostkę Rubika.

Różne rozmiary kostek

Warto zauważyć, że jest wiele rozmiarów kostek Rubika. Niektóre mają mniejsze ściany od innych, więc nieco prościej jest je ułożyć. Wydaje się, że właśnie od takich kostek powinny zaczynać najmniejsze dzieci. Kiedy natomiast dziecko upora się już z daną kostką wskazana jest dla niego bardziej zaawansowana Rubika kostka.

Kostka Rubika sklep online – różnorodność kostek

Ostatnio można zauważyć, że w sklepach np. tutaj www.kostkirubika.pl pojawia się wiele różnych odmian kostek Rubika. Kiedyś na przykład dosyć ciężko było dostać kostkę Megaminx. Dzisiaj natomiast kostka ta jest ogólnodostępna. Czym jest ta kostka? Jest to odmiana kostki Rubika, która ma 12 ścian, a nie sześc jak tradycyjna kostka. Łatwo można się domyślić, że jeśli kostka jest większa to też trudniej ją ułożyć. Niemniej jednak nie jest to wcale aż tak trudne jak mogłoby się wydawać.

Wydaje się, że zaczynając przygodę z kostkami Rubika najlepiej sięgnąć po jedną z tych mniejszych. Kiedy pozna się już podstawy układania kostek warto rozpocząć naukę układania kostki Megaminx.